صبح روز  ۹۸/۷/۲ و همزمان با هفته دفاع مقدس آیین رونمایی از «کارت ایثار رزمندگان» با حضور سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر حاتمی وزیر دفاع، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین نیروهای مسلح برگزار شد.

http://defapress.ir/files/fa/news/1398/7/2/810100_471.jpg

 

http://defapress.ir/files/fa/news/1398/7/2/810094_767.jpg

سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران:

۶ میلیون رزمنده مشمول دریافت «کارت ایثارگری» هستند

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه مراسم رونمایی از «کارت ایثارگر رزمندگان» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدوارم با بهره‌گیری از برکات دفاع مقدس بتوانیم به اهداف و منافع ملی دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه امروز از کارت ایثارگری رزمندگان رونمایی شد، گفت: در اسناد راهبردی شورای خدمت‌رسانی به رزمندگان، این کارت به رزمندگانی تعلق می‌گیرد که بیش از ۴۵ روز در جبهه‌ها حضور پیدا کرده باشند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: طبق آمار، شش میلیون رزمنده از ارتش، سپاه، بسیج، نیرو‌های انتظامی آن زمان، جهاد و آحاد ملت بیش از ۴۵ روز در جبهه‌ها حضور یافتند که شامل دریافت این کارت می‌شوند.

سرلشکر باقری بیان کرد: در یک فرآیند سه ساله کارت ایثار رزمندگان بین مشمولان توزیع خواهد شد. با وجود این کارت، هماهنگی با رزمندگان تسهیل خواهد شد و طبق قانون، خدماتی که در نظر گرفته می‌شود به رزمندگان ارائه خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: وجه ارزشمند و مهمترین ویژگی کارت ایثار رزمندگان، شناسایی، هویت‌بخشی و ساماندهی رزمندگان است.

امیر حاتمی در جمع خبرنگاران خبر داد؛

ارائه تسهیلات به دارندگان کارت ایثار رزمندگان در بستر دولت الکترونیک

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع در حاشیه آیین رونمایی از کارت ایثار رزمندگان در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران اظهار داشت: کارت ایثار رزمندگان یک سند ملی است.

امیر حاتمی ادامه داد: این کارت به بستر دولت الکترونیک متصل می‌شود و از طریق این کارت به رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز در جبهه‌ها حضور داشتند، خدمات و تسهیلات ارائه خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در حوزه رزمندگان شاهد کارت‌های متعددی هستیم، گفت: کارت ایثارگری رزمندگان طبق مصوبه سال ۹۴ دولت طرح‌ریزی و بر اساس برنامه پنجم تبدیل به یک سند ملی شد.

خبرگزاری دفاع مقدس: ۰۲ مهر ۱۳۹۸