همزمان با آغاز هفته وحدت، کانون استان تهران با همکاری سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان تأمین اجتماعی استان تهران با برپایی مراسمی، از قهرمانان و پیشکسوتان عرصه ورزش در ارتش ج.ا.ا و خانواده آنان تقدیر بعمل آورد.

مراسم با تلاوتی چند از کلام الله مجید و سرود ج.ا.ا آغاز و سپس با پخش کلیپی کوتاه از فعالیتهای فرهنگی، هنری و ورزشی ادامه یافت … در این مراسم علاوه بر قهرمانان ورزشی و خانواده‌های ایشان، رؤسای دو دوره قبل تربیت بدنی ارتش (امیر سرتیپ ۲ بازنشسته مرادیان، امیر سرتیپ ۲ بازنشسته مجدآرا) به همراه ریاست فعلی سازمان (امیر سرتیپ۲ فولادی) و همچنین رئیس انجمن پیشکسوتان ورزش کشور (جناب آقای‌عظیمی) حضور داشتند.

امیر سرتیپ دکتر اسدالله حیدری ریاست محترم کانون بازنشستگان ج.ا.ا نخستین سخنران این مراسم بودند که ضمن تبریک هفته وحدت ، مقدم میهمانان را گرامی داشته و در بخشی از سخنان خود گفتند:

« … شما پیشکسوتان عزیز همان دلاور مردانی هستید که بارها پرچم مقدس و عزیزمان، ایران را در اقصی نقاط دنیا به اهتراز درآورده‌اید و به واسطه زحمات شما، اشک شوق بردیدگان ملت نشسته است.

… بی تردید موفقیت شما در طول سالیان گذشته علاوه بر تلاشهایی که خود داشته‌اید، مدیون ایثارگری، از خود گذشتگی و صبوریِ همسرانی است که عدم حضورتان را با سعه صدر تحمل کرده و در غیاب شما به تربیت فرزندانی نیکو صفت و ارزشمند همچون (خانم الهه احمدی) قهرمان المپیک در رشته تیراندازی پرداخته‌اند که از دامن یک خانواده ارتشی به جامعه ارمغان داده شده است.

… شما پیشکسوتان عرصه ورزش ارتش، قبل از هر چیز معلم اخلاق و منش پهلوانی هستید و جایگاه قهرمانی برای شما در اولویت‌های بعدی قرار دارد و البته از سربازان جان برکف وطن، جز این هم انتظاری نمی‌رود زیرا ما معتقدیم که ورزش همراه با اخلاق، ارزشمند و قابل تقدیر است و این اندیشه سالهاست که در بین جامعه ورزشی ارتش شکل گرفته و نهادینه گشته است، و سوابق درخشان و عملکرد عزیزان ورزشکارمان در عرصه‌های بین المللی شاهد این مدعی می باشد.

… ما خدمتگزاران این ملت هستیم و تا آخرین نفس و در هر وضعیت و موقعیتی خود را صرفاً به عنوان یک سرباز می‌شناسیم بنابراین چه در حوزه شاغلین و چه در موضوع پیشکسوتان این روحیه سربازی چون رودی خروشان در جریان است و به همین انگیزه همیشه ارتباط وجود داشته، بویژه سازمان تربیت بدنی ارتش که در دوره‌های مختلف از ریاست امیر سرتیپ ۲ مرادیان و امیر سرتیپ ۲ مجدآرا و در حال حاضر امیر سرتیپ ۲ فولادی، همکاری و تعامل بسیار خوبی با کانون بازنشستگان ارتش داشته‌اند.»

امیر سرتیپ دکتر حیدری سپس با اشاره به حضور شخصیتهای ورزشی حاضر در جلسه همچون (جناب آقای عظیمی) ریاست پیشکسوتان ورزش کشور و دیگر چهره‌های شناخته شده، بار دیگر از اجابت دعوت کانون و حضور در مراسم تجلیل از ورزشکاران تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه مراسم همچنین امیر سرتیپ ۲ ب مجدآرا و سرتیپ ۲ ب مرادیان و جناب آقای عظیمی در سخنان کوتاهی به میهمانان خیرمقدم گفتند. و هنرمندان نیز با اجرای برنامه های طنز و شاد حاضران را سرگرم نمودند در پایان، ضمن اهدای جوایزی به برگزیدگان و برندگان مسابقه فرهنگی، با حضور امیر ریاست محترم کانون و شخصیتهای حاضر در جلسه از کتاب «نام آوران ورزش ارتش ج.ا.ا»، (متعلق به سازمان تربیت بدنی آجا که با همت امیر مجد آراء و سازمان تربیت بدنی ارتش و همکاری رئیس ورزشی پیشکسوتان ارتش امیر مرادیان انجام گرفته است) رونمائی گردید.

لازم به ذکر است که در طی این مراسم جناب شیرخدا به اجرای برنامه پرداختند و میهمانان با برنامه‌های متنوع دیگری نیز مورد پذیرایی قرار گرفتند. همچنین ، گزارشکران سیمای ج.ا.ا از شبکه سوم سیما حضور داشته و با امیر ریاست محترم کانون بازنشستگان ارتش مصاحبه بعمل آورند.