عکس اصلی خبر

امیر سرتیپ دکتر ضرغام ایرانمهر قائم مقام کانون بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی ایران ؛ از سوی امیر سرتیپ دکتر محبی راد رییس کانون آجا کشور به بندر عباس سفر کرد تا جهت دلگرمی بازنشستگان ورزشکار در اختتامیه دومین دوره مسابقات پیشکسوتان منطقه جنوب کشور تحت عنوان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور داشته باشد.

قائم مقام کانون بازنشستگان آجا کشور در مدت یک روز اقامت در بندرعباس به منازل بازنشستگان بیمار بندرعباسی؛ بازنشستگانی که بیماری خاص داشتند رفت و از آن ها عیادت کرد از این رو در پایان  مراسم از امیر سرتیپ دکتر ایرانمهر تقاضا کردیم گفتگویی را با ما انجام دهد، وی با خوشرویی هر چه تمام دعوت ما رو پذیرفت لذا گفتگوی ذیل از نظر خوانندگان عزیز میگذرد.

امیرضمن خوشامد گویی به جنابعالی؛لطفا بفرمایید مسابقات بازتشستگان آجا منطقه جنوب کشور در چه سطحی برگزار شد؟

با سلام به مردم شریف استان هرمزگان ؛ باید اذعان کنم مسابقات بازنشستگان منطقه جنوب کشور  تحت عنوان پیروزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سطح بسیار خوبی برگزار شد ؛ فرماندهان یگان های سرزمینی ؛ کانون آجا هرمزگان را از نظر تدارکات یاری کردند که جا دارد از آنان تشکر ویژه ای بنمایم. برگزاری چنین مسابقاتی خود افتخاری ست برای کانون بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی ایران.

آیا این مسابقات در سایر منا طق کشور هم برگزار می شود؟

بله ؛ این مسابقات در سه منطقه کشور هم برگزار می شود و قهرمانان مناطق چهارگانه با هم به رقابت می پردازند ضمن این که نیمه دوم بهمن ماه مسابقات پیشکسوتان در تهران بزرگ برگزار می گردد ناگفته نماند مسابقات را در استان هایی برگزار می کنیم که امکانات اسکان ورزشکاران را  داشته باشند ضمن این که رقابت های نهایی سال آینده برگزار
می گردد که از سوی مدیریت تربیت بدنی کانون اطلاع رسانی می شود.

نظرتان در باره نحوه برگزاری مسابقات چیست؟

مسابقات در سطح بالایی برگزار شد و در حد قهرمانی کشور بود ضمنا  انتظار داریم کادر تخصصی به سوی ورزش همگانی برود چون  هدف کانون آجا کشور ارتقا سلامت بازنشستگان است ضمن این که باید ورزش همگانی را در خانواده ها ی پیشکسوتان نهادینه کنیم و ارتقا سلامت را به خانواده های بازنشستگان ببریم تا سلامت  در خانواده های این عزیزان ارتقا یابد. نا گفته نماند که در این باره با امیر سرتیپ مجد آرا ریاست فدراسیون ورزش های همگانی هم رایزنی کرده ایم.

با توجه به تجربیات حضرتعالی ؛ ورزشکاران بازنشسته استان هرمزگان را چگونه ارزیابی می کنید؟

بسیار انسان های خوب و با اخلاقی هستند که دارای مرام پهلوانی می باشند ؛ ناخدا قائدی ریاست فعال کانون آجا هرمزگان و سرهنگ محمد قاراگزلیان مسوول برگزاری دومین دوره مسابقات پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران واقعا زحمات بسیاری را جهت برگزاری این مسابقات متحمل شدند ؛ سرهنگ قارا گزلیان به بنده گفت : من شاهد بودم که ناخدا یکم قائدی ریاست کانون آجا هرمزگان از ۵ ماه پیش در باره برگزاری این مسابقات برنامه ریزی را آغاز کرد. 

آیا مسابقات فوق در تقویم ورزشی کانون بازنشستگان آجا کشور گنجانیده شده است؟

برنامه های رفاهی و ورزشی برنامه ریزی می شود سپس در مجمع و هیات مدیره مصوب می گردد ؛ و نوع مسابقه؛ پاداش و جوایز نیز در این طرح پیشنهاد می شود و در نهایت تصویب آن به نظر امیر سرتیپ دکتر محبی راد رییس کانون آجا کشور می رسد ضمن این که مسابقات در تقویم ورزشی کانون آجا گنجانیده شده است.

چه توصیه ای به بازنشستگان دارید؟

بارها گفته ام بازنشستگی آخر خط نیست ؛ بازنشستگان باید تحرک داشته باشند و این تحرک با ورزش کردن انجام می شود ؛ ورزش آنان را در مقابل بیماری ها بیمه می کند.

سخن آخر

جا دارد از فرماندهان یگان های سرزمینی؛ صدا و سیمای مرکز خلیج فارس ؛ رسانه های نوشتاری استان هرمزگان تشکر ویژه ای بنمایم همچنین از ناخدا قائدی رییس کانون باز نشستگان آجا هرمزگان که مدیری نمونه و برنامه ریز است و جهت برگزاری مسابقات زحمات بسیاری را منحمل شده هم ممنونم؛ کانون آجا هرمزگان جزو کانون های نمونه کشور می باشد  ضمن این که از تلاش های سرهنگ محمد قاراگزلیان که مسوول برگزاری دومین دوره مسابقات بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی ایران بود نیز صمیمانه تشکر می کنم. شایان گفتن است ؛ در خاتمه استان هرمزگان با ۵۰ امتیاز مقام نخست را از آن خود کرد ؛ استان فارس با ۴۲ امتیاز در جای دوم ایستاد و استان بوشهر با ۲۴ امتیاز به مقام سومی اکتفا کرد ضمنا از سوی کمیته برگزاری کاپ اخلاق به استان کرمان اهدا شد.

عکس اصلی خبر

 

روزنامه ندای هرمزگان : شماره ۳۱۲۲ – ۱۳۹۷/۱۰/۲۶