همزمان با روز تکریم خانواده و بازنشستگان، امیر سرتیپ دکتر اسدالله حیدری ریاست کانون بازنشستگان اجا به همراه معاونین کانون با حضور در محل کلینیک دندانپزشکی کانون، طبقه همکف این کلینیک را که با استقرار و فعال سازی ۷ یونیت مدرن و جدید تجهیز گردیده بود، افتتاح نمودند.

در این مراسم که با تلاوتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود ج.ا.ا آغاز شد ابتدا فرماندهی قرارگاه پشتیبانی کانون «جناب سرهنگ ب حسین تجلی پور» با ارائه گزارش مختصری از روند آماده سازی و استقرار دستگاههای دندانپزشکی جدید، از مسئولین قبلی پشتیبانی و دست اندرکاران مربوطه تقدیر بعمل آوردند.

سپس جناب سرهنگ ب دکتر صبوری ضمن قرائتِ فاتحه برای مرحوم فرزانه که بنیانگذار کلینیک دندانپزشکی کانون بود‌ند، با ارائه گزارشی از وضعیت ارائه خدمات و ابراز خرسندی از ارتقاء یونیت های دندانپزشکی کانون، به ۱۷ دستگاه، هدف خود و سایر همکارانش را صرفاً تکریم بازنشستگان، مستمری‌بگیران و وظیفه بگیران اجا دانست و کلینیک مذکور را جزء معدود بخش‌های درمانی در حوزه دهان و دندان دانست که با دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح، خدمات ارزان و شایسته‌ای به مراجعین ارائه می‌نماید.

آنگاه امیر سرتیپ دکتر حیدری طی سخنان کوتاهی ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس، آزادسازی آبادان و تکریم خانواده و بازنشستگان ، از کلیه دست‌اندرکارانِ مجموعه تقدیر و تشکر بعمل آورده و گفتند:

«… همانگونه که بارها عرض نموده‌ام جنگ یک پدیده نامبارک و خانمانسوز است و مورد تأیید دین مبین اسلام هم نمی‌باشد، لیکن مقوله دفاع، آنهم دفاعی از عمق ایمان به خدا در برابر مستکبرین و مشرکان و ظالمین، هم مقدس است و هم واجب! … اگر ما این هفته را جشن گرفته و گرامی میداریم صرفاً بدلیل مقدس بودنِ دفاع جانانه دلاور مردان و شیر زنان مسلمان کشورمان در مقابل تمام قدرتهای شرق و غرب می باشد .

… اصولاً سیاست ما بر این راستا می باشد که در خدمات ارائه شدهِ کانون به اعضاء محترم، هیچ هدف انتفاعی وجود نداشته باشد… سود و منفعت ما همان لبخند رضایت آن پیشکسوت محترم و خانواده اش خواهد بود و بس !

… شاید تصور شود این مجموعه (دندانپزشکی کانون) در برابر بسیاری از قسمتهای مشابه در کشور، کوچک است، اما در یک نگاهِ منصفانه متوجه خواهیم شد که کمتر درمانگاهی در سطح کشور، آنهم در حوزه بیمه خدمات درمانی، در این سطح از کیفیت باشد و این جز از طریق ایثار و خود گذشتگی جناب دکتر صبوری و همکاران محترمشان، میسر نمی‌باشد، و شخصاً براین اعتقاد بوده و هستم که باید بهترین‌ها را در این مجموعه بکار گرفت هم بهترین کادر درمانی (که الحمدلله وجود دارد) و هم بهترین تجهیزات و وسایل (که تمام تلاشمان بر این قرار گرفته است)

… من به عزیزان خدوم درمانگاه عرض نموده‌ام هنگامی که پیشکسوت عزیزی و یا خانواده‌اش با درد دندان به اینجا مراجعه کرد نباید به هفته‌های دیگر ارجاع شود (کاری که متاسفانه در دیگر بخش‌های مشابه صورت می‌پذیرد) بلکه باید به هر صورتی که شده، با معالجه اولیه ، درد او را ساکت نمائیم.

… هدف ما صرفاً خدمتگزاری و کسب رضایت عزیزان پیشکسوت، مستمری ‌بگیران وظیفه بگیران و خانواده های ایشان است که قطعاً رضایت الهی را نیز به دنبال دارد.

در پایان نیز چند توصیه به دوستان دارم:

۱-اولاً این بخش از درمانگاه، از تاریخ ۹۵/۸/۱ فعالسازی شده و نسبت به پذیرش مراجعین اقدام نماید.

۲-از تاریخ فوق الذکر، هیچ ارتشی بازنشسته، مستمری بگیر و وظیفه بگیر نباید برای کشیدن دندان، فرانشیزی به درمانگاه پرداخت نماید و کانون این هزینه را متقبل خواهد شد.

۳-تلاش بر این باشد که در خصوص جانبازان محترم، برابر مقررات بیمه خدمات درمانی و تعرفه‌های مربوطه اقدام گردد. …»

 امیر سرتیپ حیدری سپس با ذکر خاطراتی از ایثار و فداکاری کادر پزشکی در دوران دفاع مقدس به منظور قدردانی از نحوه مدیریت درمانگاه، لوح تقدیری به جناب سرهنگ جانباز خلبان صبوری مدیر مجتمع اعطاء نمودند.