به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد مسعود حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)، در مورخه ۹۵/۹/۲۸ مراسمی با حضور کلیه کارکنان ستاد کانون مرکز در سالن اجتماعات برگزار گردید.

در این مراسم که با تلاوتی چند از کلام الله مجید آغاز و با مدیحه سرایی، مداح اهل بیت ادامه یافت، امیر ریاست محترم کانون «سرتیپ دکتر اسدالله حیدری» با تبریک ایام خجسته مولودهای مبارک، در سخنان کوتاهی گفتند:

«… در مراسم دیدار مسئولان نظام، میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و سفرای کشورهای اسلامی با مقام معظم رهبری (در سالروز میلاد مبارک حضرت خاتم النبیین (ص)) حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری سخنان مبسوطی ایراد فرمودند که به همه شما توصیه می‌کنم مفاد این سخنرانی‌ها را بدقت مورد مطالعه قرار دهید زیرا علاوه بر راهبردهای تبیین شده نظام اسلامی منطبق بر سیره رسول مکرم اسلام (ص) از سوی مقام معظم رهبری، سیره و سجایای اخلاقی آن پیامبر عظیم نیز در سخنرانی جناب ریاست جمهوری بخوبی بیان گردید.

… به یقین، منش و رفتار و گفتار این بزرگان، نقشه راه سعادت بشر در زندگی خواهد بود… شما دقت فرمایید که در قرآن کریم، ۱۱۴ بار خداوند خود را با صفت رحمن و رحیم (بسم الله الرحمن الرحیم) معرفی فرموده و آغاز سوره‌های قرآنی نیز با همین صفات الهی می باشد و از سویی دیگر رسول الله نیز با عنوان «رحمه للعالمین» نام برده شده است… اینها یعنی اینکه مسلمانی مترادف با بخشندگی و مهربانی است که متأسفانه استعمارگران با برانگیختن عده‌ای فریب خورده و ناآگاه در میان جمعیت مسلمانان و نمایش چهره‌ای خشن از اسلام، سعی می نمایند اسلام را به گونه‌ای دیگر به جهانیان معرفی نمایند… نمونه آن هم جنگ هشت ساله‌ای که به کشورمان تحمیل گردیدو حدود ۲۱۱ هزار نفر از بهترین جوانان این مملکت شهید شدند و همچنین دشمن متجاوز بعثی نیز بیشتر از اینها کشته داد اما تأسف بار اینکه هر دو طرف کشته شده مسلمان بودند و این همانی است که استعار و صهیونیست می خواهد.

… ما باید سیره نبی اکرم(ص) و امامان همام (س) را سرمشق و الگوی خود قرار دهیم. بویژه در کانون بازنشستگان که برای خدمتگزاری به قشری فرهیخته و زحمتکش بنا نهاده شده است. در اینجا توصیه‌ای به تمام عزیزانی که در این کانون به فعالیت مشغولند، دارم و آن این است که در برخورد با ارباب رجوع (چه بازنشسته، چه مستمری بگیر و یا خانواده محترم ایشان) نهایت سعه صدر و حوصله را بکار ببرند و در مراجعات این عزیزان آنها را بدرستی راهنمایی نمایند و احیاناً با وعده های بدون پشتوانه از سرخود وا نکنند. پس راستگویی، امانت‌داری و صبر و حوصله و مهربانی باید سرلوحه کارها و اقدامات شما باشد.

… حتی اگر به شما هم توهینی صورت گرفت آن را به حساب پدر و مادر به فرزند و یا مشکلات زندگی طرف مقابل بگذارید و کریمانه از آن بگذرید… »

امیر سرتیپ دکتر حیدری سپس با جمعی از معاونان کانون به سرکشی از قسمتهای مختلف ستاد کانون پرداخته و از آخرین وضعیت بازسازی ساختمان کانون و برخی قسمتهای دیگر مطلع گردیدند.