به منظور جلوگیری از سوء استفاده احتمالی سایرین
خواهشمند است از تکثیر و نشر آن در رسانه های اجتماعی و سایر صور جداً خودداری فرمائید.

 • انعکاس ناکارآمدی قانون مدیریت خدمات کشوری وکاهش شدید حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نیروهای مسلح به دلیل عدم اجرای کامل ماده ۱۲۵ قانون مذکور، طی یک گزارش تحلیلی ۱۰ صفحه ای به ریاست محترم جمهوری، ریاست محترم مجلس، وزیر محترم اطلاعات ، دبیر محترم شورای امنیت ملی، ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده محترم کل اجا ،وزیر محترم دفاع و پشتیبانی ن م ، ریاست محترم سازمان حفاظت اطلاعات آجا ، ریاست محترم سازمان عقیدتی سیاسی آجا – ریاست محترم ساتا و ریاست محترم سابا.

 • در پی گیری مکاتبات ارسالی کانون و بعد از مدت کوتاهی از طریق نهاد ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر نهاوندی و دفتر وزارتی وزیر محترم اطلاعات، موضوع فوق جهت بررسی و رسیدگی به معاون محترم رئیس محترم جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جناب آقای دکتر نوبخت ارجاع گردید.

 • پی گیری موضوع از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با ارائه نامه ای با امضاء رؤسای کانونهای آجا ، سپاه ، وزارت دفاع و پش ن م و ناجا در تاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۰.

 • در تاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۶در مجلس شورای اسلامی طی نشـسـتی در محضر سردار دکتر دهقان وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با حضور جناب آقای منصوری نماینده محترم مردم شریف کاشان و عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، روسای کانونهای بازنشستگی نیروهای مسلح، رئیس محترم سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح و معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ،وضعیت حقوقی بازنشستگان به ویژه بازنشستگان قبل از سال ۸۶ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد موارد زیر پیگیری شود.

  • با وجود محدودیت شدید منابع ، وزارت دفاع تلاش نماید برای ترمیم حقوق بازنشستگان سال ۸۶ به قبل در لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ پیش بینی لازم معمول و برای تصویب دولت و مجلس پیگیری نماید.

  • وزارت دفاع تلاش نماید در برنامه ششم توسعه زمینه قانونی برای توازن حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح لحاظ شود.

  • وزارت دفاع موضوع بند ۲ را دربازنگری قانونی مدیریت خدمات کشوری (فصل ۱۳) نیز پیگیری نماید.

 • تهیه و ارائه خلاصه ای از گزارشات و مکاتبات ارائه شده و نسخه ای کامل از نامه تقدیمی به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، به تعدادی از نمایندگان محترم مجلس به منظور جلب نظر و حمایت آنان از لایحه ترمیمی حقوق و مزایای وزارت دفاع و پش ن م.

 • از کلیه همکارانی که در ارتباط با موضوع فوق اقداماتی را به صورت انفرادی یا جمعی در دست انجام دارند درخواست می شود کانون را از نوع اقدامات خود آگاه نموده تا ضمن بهره گیری از نفوذ و توانمندی همه عزیزان ، بتوان به حول و قوه الهی و با هم افزایی و هم جهت سازی کلیه تلاش ها و اقدامات متفرق و غیر همسو و در فرصت بسیار اندکی که برای تدوین برنامه ۵ ساله ششم و همچنین لایحه بودجه سال ۹۵ در دولت و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی محتملاً در ۱۵ آذر باقی مانده است. نسبت به حصول نتیجه مطلوب و احقاق حقوق جامعه بزرگ بازنشستگان نیروهای مسلح که مورد قبول همه مسئولین محترم ذیربط در کشور اعم از دولت و مجلس و نیروهای مسلح نیز می باشد اقدام نمود.بدیهی است چنانچه موضوع در لایحه بودجه پیش بینی نشود همچنان مشکل لاینحل باقی خواهد ماند، لذا ضرورت دارد که با وحدت و هماهنگی و کمک به مسئولین از راه قانونی در احقاق این حق نهایت تلاش و اهتمام به عمل آید.

برای مشاهده اقدامات اخیر کانون بازنشستگان اجا، مرتبط با حقوق بازنشستگان اجا، بر روی عناوین زیر کلیک نمائید.

نگذارید، پیشکسوتان جهاد و شهادت، در پیچ و خم زندگی خود، به فراموشی سپرده شوند. (حضرت امام خمینی (ره))

غفلت از بازنشستگان، غفلت از سرمایه های معنوی است.(فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی))

نا کار آمدی قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت و فاصله حقوقی ایجاد شده بین کارکنان شاغل و بازنشسته و پایین بودن حقوق کارکنان دولت، مجلس و دولت محترم را مصمم نمود تا با تهیه و تصویب قانون جدید، این ناکارآمدی را جبران نموده و قانون جدید، ضمن کامل بودن، هیچ یک از کاستی ها و تبعات منفی قانون نظام هماهنگ را نداشته باشد و منافع حال و آینده همه کارکنان شاغل و بازنشسته دولت را تأمین نماید.

جهت مشاهده ادامه نامه لطفاً کلیک نمائید.

موضوع اختلاف فاحش در میزان حقوق ماهیانه بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران نیروهای مسلح نسبت به شاغلین همطراز، و وجود چندگانگی در پرداخت حقوق بازنشستگان با سنوات مختلف بازنشستگی که به دلیل ناکار آمدی قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای آزمایشی این قانون بروز کرده است.
جهت مشاهده ادامه نامه لطفاً کلیک نمائید.

موضوع اختلاف فاحش در میزان حقوق ماهیانه بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران نیروهای مسلح نسبت به شاغلین همطراز،  دلیل ناکار آمدی قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای آزمایشی این قانون بروز کرده است، با اشاره به جزئیات امر و ارائه جداول مقایسه ای و ذکر عدد و رقم به دفتر نظامی فرماندهی معظم کل نیروهای مسلح جهت استحضار معظم له… تقدیم گردیده و از آنان در راستای رفع این نابرابری استمداد شده است.

جهت مشاهده ادامه نامه لطفاً کلیک نمائید.

قانون مدیریت خدمات کشوری با هدف جایگزینی قانون نظام هماهنگ، در تاریخ ۱۳۸۶/۰۷/۰۸ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و با اجرای آزمایشی آن برای مدت پنج سال موافقت شد و فصل سیزدهم این قانون که مربوط به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران می باشد در مهر ماه ۱۳۸۷ برای بازنشستگان نیروهای مسلح اجرا گردید.
جهت مشاهده ادامه نامه لطفا کلیک نمائید.

مصوبه هیأت محترم دولت مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در سال ۱۳۸۹ به میزان ۶ درصد و اعلام آن از رسانه های رسمی کشور موجی از نگرانی و تشویش را در بین افراد تحت پوشش بوجود آورده است و این سوال مطرح است که با توجه به مصوبات تبصره های ۶۴ و ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری از یکسو و نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی دیگر چه تطابق منطقی بین مصوبه اخیر و این دو مصوبه قانونی در جهت رفاه بازنشستگان و مستمری بگیران وجود خواهد داشت؟

جهت مشاهده ادامه نامه لطفاً کلیک نمائید.

ضمن تقاضای امعان نظر و مداقهء بیشتر در متن نامهء تقدیمی و پیشنهادهای مندرج در آن باستحضار می رساند تداوم نابرابری و تبعیض آشکار در میزان حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح که عموماً از یادگاران دفاع مقدس و عرصه های نظم و امنیت و در زمرهء ایثارگران سرافراز نظام مقدس اسلامی می باشند ممکن است آنان را در معرض تهدید انواع آسیب های اجتماعی ناشی از اثرات سوء تبعیض و ناتوانی در ادارهء زندگی قرار دهد.

جهت مشاهده ادامه نامه لطفا کلیک نمائید.

نگارش نامه ای توسط جناب آقای اسماعیل سعیدی نماینده محترم تبریز در مجلس شورای اسلامی، درخصوص موضوع اصلاح قانون خدمات کشوری، به ریاست محترم جمهوری نوشته شده است.
جهت مشاهده لطفا کلیک نمائید.