ارتش در طول ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران ثابت کرده است که در همه اتفاقاتی که در کشور می افتد در کنار مردم بوده است. در سیل اخیر نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرمان مقام معظم رهبری مأموریت یافت تا به کمک سیل زدگان بشتابد. از بعد از ۱۲ فروردین که هوا مقداری مساعدتر شد، ارتش جزء اولین نیروهای امدادی بود که بطور جدی و با عزمی راسخ برای نجات جان هموطنان عزیز وارد مناطق سیل زده شد و به اذعان مسئولین و مردم عزیز نقش بسزایی را در نجات هموطنان عزیز ایفاء نمود.

پا به پای ارتش، کانونهای بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی در کنار همرزمان خود پا به میدان گذاشته و چون زمان هشت سال دفاع مقدس با تجربیات ارزشمند خود قدم به قدم با جان و مال خود، شهر به شهر، روستا به روستا در نجات جان عزیزان خود، حفظ خانه و کاشانه و اموال مردم تلاش های بی بدیلی را به منصه ظهور گذاشتند و تا لحظات آخر در کنار هموطنان عزیز در صحنه باقی ماندند. حضور پیشکسوتان در استانهای گلستان، لرستان، خوزستان و استانهایی که مستقیم درگیر صدمات سیل بودند چشمگیر بود. کانونهای بازنشستگان ارتش در سایر استانها نیز بطور مستقیم و غیرمستقیم حضوری فعال در این امر خیر داشتند.

بدستور ریاست محترم کانون بازنشستگان ارتش امیر سرتیپ علی محبی راد که از لحظات اولیه مدیریت هدایت کانونها را در خدمات رسانی بدست گرفته بودند با تدابیر این مرد غیرتمند و بزرگ طی اطلاعیه ای از همه پیشکسوتان و خیرین درخواست نمود که به هر شکلی می توانند به یاری هموطنان شتافته و بر همین اساس شماره حسابی را در سیستم های اطلاع رسانی اعلام که کمک های نقدی این پیشکسوتان جمع آوری و از طریق هلال احمر جهت کمک و مساعدت به هموطنان عزیز برسد. امروز تلاش های ریاست کانون آجا به ثمر نشست و مبلغ ۴۶۸,۵۱۸,۷۶۱ ریال را طی چکی با حضور در دفتر رئیس سازمان هلال احمر ارائه تا صرف بهبود زندگی هموطنان گردد.

بدینوسیله ریاست محترم کانون ارتش امیر محبی راد صمیمانه از تمامی بازنشستگان، مستمری بگیران و وظیفه بگیران و کلیه خیرین که در این راه قدمی برداشته و باعث سرافرازی و سربلندی قشر عظیم بازنشسته گردیده اند تقدیر و تشکر می نماید. از این یکپارچگی و وحدت بین کهنه سربازان و دلیران همه صحنه ها که جمله ارتش فدای ملت را معنا کرده اند تشکر و قدردانی می نمایند. امید است که یکپارچگی بین شما عزیزان برای همیشه پایدار و ادامه دار بماند.

۰۰۱