اخبار و وقایع

­

جلسه هم اندیشی معاونین فرهنگی و روابط عمومی کانونهای نیروهای مسلح در کانون ارتش جمهوری اسلامی ایران

در روز یکشنبه ۹۸/۷/۲۱ مسئولین فرهنگی و روابط عمومی کانونهای نیروهای مسلح ( وزارت دفاع – ستاد کل – سپاه – آجا )  در کانون ارتش جمهوری اسلامی ایران  طی نشستی در خصوص دستیابی به یک راه حل مشترک جهت اطلاع رسانی و انجام امور فرهنگی گرد هم آمده و به تبادل نظر پرداختند. در شروع جلسه معاون هماهنگ کننده کانون سرهنگ بازنشسته احمدی نژاد ضمن عرض خیر مقدم به ضرورت اتحاد و همبستگی در اطلاع رسانی اشاره نموده و تأکید بر استفاده از توان کانون به صورت هم افزایی داشتند. سپس حضار محترم به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و حاصل جلسه آمادگی برای تهیه دستورالعمل جامع و تصمیم به ادامه تشکیل جلسات در آینده بیان و مورد موافقت قرار گرفت.   

۲۲ مهر, ۱۳۹۸|اطلاعیه های عمومی|

امیر حاتمی: گام‌های موثری برای رفع مشکلات بازنشستگان نیرو‌های مسلح برداشته‌ایم

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر حاتمی وزیر دفاع روز شنبه ۹۸/۰۷/۲۰ در حاشیه نشست هیات رئیسه مجلس با دستگاه‌های مربوطه برای بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، اظهار داشت: در این نشست موضوع صندوق‌های بازنشستگی از جمله نیرو‌های مسلح مطرح شد که بسیار حائز اهمیت بود. وی افزود: در صندوق بازنشستگی نیرو‌های مسلح به دلیل شرایط خاص، یعنی مسائل مرتبط با دوران دفاع مقدس و نوع کار نیرو‌های مسلح که با سختی و خطر مواجه است، مشکلات حادتر است و ما در طول ۱۵ سال گذشته با مشکلات قابل توجهی مواجه بودیم و این مشکلات مورد توجه دولت و وزارت دفاع قرار گرفته و در تلاش هستیم گام به گام مشکلات و مسائل را حل کنیم. امیر حاتمی ادامه داد: در صندوق بازنشستگی نیرو‌های مسلح از یک سو با تعهد پرداخت حقوق بازنشستگی بازنشستگان نیرو‌های مسلح و از سویی با مسائل مربوط به خدمات رفاهی آن‌ها مواجه هستیم که با کمک مجلس و دولت گام‌های موثری برای رفع آن‌ها برداشته‌ایم. وی یادآور شد: برای حل دائمی مشکلات صندوق بازنشستگی نیرو‌های مسلح برنامه بلندمدت و راهکار‌های مؤثری را پیش بینی کرده‌ایم که امیدواریم با برگزاری جلسات متعدد و همت مجلس بتوان پایه آن را در قانون بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی کنیم و به مجموعه تمهیدات اتخاذ شده برای حل مشکلات صندوق شتاب بیشتری ببخشیم. وزیر دفاع با تأکید بر اینکه موضوع صندوق‌های بازنشستگی مهم و قابل توجه است و حل مشکلات اهتمام و همت ملی را می‌طلبد، گفت: برگزاری نشست امروز بیانگر این بود که دولت و مجلس پای کار آمده [...]

۲۱ مهر, ۱۳۹۸|اطلاعیه های عمومی, نظامی|

مکاتبات کانون در مورد عدم استرداد قانون مدیریت خدمات کشوری به دولت

«بسمه تعالی»   باتوجه به اخبار واصله در مورد استرداد قانون مدیریت خدمات کشوری به دولت، کانون بازنشستگان آجا مجدّانه این مسئله را پیگیری تا از استرداد قانون مذکور به دولت جلوگیری بعمل آید. جهت مشاهده متن مکاتبات به بخش اعضاء مراجعه نمائید.

۲۰ مهر, ۱۳۹۸|اطلاعیه های عمومی|

دیدار امیر ریاست محترم کانون آجا با پیشکسوتان استان گلستان

در ادامه برگزاری مجمع کانون در استان گلستان (گرگان) در روز چهارشنبه مورخه ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ امیر سرتیپ محبی راد با پیشکسوتان گرامی استان گلستان دیدار نمودند و در این دیدار ضمن بازدید از کانون، ارتباطی گرم و صمیمانه با بازنشستگان استان برقرار کردند. این ملاقات که با همت امیر منصور خمری اطلاع رسانی و برقرار گردیده بود انعکاس خوبی در بین پیشکسوتان ایجاد و عزیزان بازنشسته براحتی توانسته بودند با دیدار چهره به چهره با امیر محبی راد معضلات و مشکلات خود را مطرح و ایشان هم با مهربانی در خصوص رفع مشکلات آنان دستورات مؤکدی صادر که توسط معاونت های مربوطه در حال انجام می باشد. ضمناً مسئولین نظامی و انتظامی منجمله (فرماندهی تیپ ۲۳۰ شهید متاجی، فرماندهی حفا تیپ ۲۳۰ شهید متاجی، ریاست عقیدتی سیاسی تیپ۲۳۰، فرمانده انتظامی استان گلستان، فرماندهی محترم سپاه نینوا استان گلستان، فرمانده مرزبانی استان گلستان، ریاست سازمان تامین اجتماعی استان گلستان، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان گرگان، امام جمعه شهرستان بندر ترکمن) در کانون حضور یافتند و با ریاست محترم کانون ملاقات و ضمن عرض خیرمقدم آمادگی خود را جهت ارائه هرگونه خدمات به پیشکسوتان اعلام نمودند. ریاست محترم کانون مراتب تقدیر و تشکر خود را از پیشکسوتان عزیز و ریاست محترم کانون گرگان و همکاران ارجمندشان در برگزاری مجمع کانون و برقراری دیدار با یادگاران هشت سال دفاع مقدس اعلام می نمایند.      

۲۰ مهر, ۱۳۹۸|اطلاعیه های عمومی, سخنان ریاست کانون|

دیدار امیر سرلشکر موسوی با جمعی از پیشکسوتان ارتش

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با جمعی از پیشکسوتان و بازنشستگان ارتش در استان آذربایجان غربی  دیدار و گفت‌ و گو کرد. به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش در  ادامه بازدید از یگان‌های ارتش در شمال غرب، با جمعی از پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران ساکن در استان آذربایجان غربی دیدار کرد. در این دیدار که در قرارگاه لشکر ۶۴ نیروی زمینی ارتش در شهرستان ارومیه انجام شد، پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران به مرور خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداختند. همچنین فرمانده کل ارتش، از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست های پیشکسوتان قرار گرفت. بنابراین گزارش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی برای حضور در رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش به استان آذربایجان غربی سفر کرده است.   پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران: ۱۳۹۸/۷/۱۸ پنجشنبه

۱۹ مهر, ۱۳۹۸|اطلاعیه های عمومی, نظامی|

پنجمین همایش نمایندگان مجمع کانون بازنشستگان اجا

پنجمین همایش نمایندگان مجمع کانون بازنشستگان اجا به منظور دست یابی به راه کارهای مناسب جهت ارتقاء منزلت پیشکسوتان ارجمند و اتخاذ تصمیمات لازمه براساس شرایط و مقررات موجود در روز چهارشنبه مورخه ۹۸/۰۷/۱۷ در شهر دارالمؤمنین گرگان به میزبانی کانون بازنشستگان اجا استان گلستان برگزار گردید. پس از تلاوتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و صلوات خاصه امام رضا(ع)، امیر محبی راد طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیر و تشکر از ریاست کانون گرگان و همکاران ارجمندشان در تشکیل مجمع و ابراز خرسندی از حضور در جمع نمایندگان مجمع بیان داشتند: باتوجه به اینکه تا بحال با تلاش همه شما عزیزان موفقیتهای چشمگیری از جمله در بخش یکسان سازی تعرفه های پزشکی، حقوق بازنشستگان و همچنین خدمت رسانی خوب در بیمارستان ها به پیشکسوتان داشته اید اما این خدمات برای پیشکسوتان که از همه چیز خود برای حفظ انقلاب و اعتلای نظام جمهوری اسلامی گذشته اند بسیار ناچیز است و ما باید تلاش خود را دو چندان نمائیم و به این بسنده ننمائیم. سپس مجمع وارد شور شده و با ارائه نظرات و جمع بندی آراء تصمیمات لازمه اتخاذ گردید.  

۱۷ مهر, ۱۳۹۸|اطلاعیه های عمومی, سخنان ریاست کانون|