وَ مِنْ آیاتِهِ انْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ انْفُسِکُمْ ازْواجاً لِتَسْکُنُوا الَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً انَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُوْنَ (روم – 21)

هم‌رزمان گرامی همانگونه که می‌دانید خانواده، بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی است و استحکام این بنای مقدس، چشم‌اندازهای روشنی را در افق پیشرفت اجتماع ترسیم می‌کند به نحوی که «جامعه مطلوب» با «خانواده مطلوب» شکل گرفته و خانواده سالم، سلامت جامعه را می‌سازد.
امروز، خانواده‌های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به مبانی دین مبین اسلام و با انتخاب سبک زندگی ایرانی – اسلامی الگویی مناسب برای جامعه و خانواده تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شوند و همواره تکیه گاهی قابل اطمینان و صبور هستند که ارتش بخشی از توفیقات خود را مدیون آنها می‌باشد و اگر فرماندهی معظم کل قوا این بازوی نظامی کشور و انقلاب را کلمه طیبه و ارتش حزب‌الله نامیده‌اند، بدون شک نقش خانواده‌های محترم کارکنان و همراهی آنها با ارتشیان غیور، در این افتخارآفرینی نقش آفرین بوده است.
اینجانب خدای بزرگ را بر وجود نعمت خانواده‌های مومن، انقلابی و ولایی در ارتش جمهوری اسلامی ایران شاکر هستم و به یاری خداوند همچنان که در هم‌افزایی با همرزمان مومن و انقلابی‌ام، برای عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حراست از کیان مملکت اسلامی و ارتقای توان رزم و قدرت بازدارندگی ارتش در تراز این نظام مقدس، قدم بر می‌داریم، تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا گوشه‌ای از همراهی، شکیبایی و نجابت مثال زدنی خانواده‌های محترم کارکنان ارتش را در راستای پاسداشت منزلت اجتماعی این عزیزان ارج بنهیم.
و اما پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران که در واقع الگوهای ما در سطوح مختلف ارتش بوده و در هر موفقیتی، نشانه‌ای از تفکر فرماندهی، مدیریت راهبردی، همراهی و همدلی پیشکسوتان عزیز دیده می‌شود.
پیشکسوتان، اسطوره‌های ارزشمندی از تجربه و دانایی هستند که تکریم و پاسداشت این بزرگواران، عاملی مهم در افزایش انگیزه نیروی فعال و مولد کشور و زمینه‌ساز تربیت بهتر نسل آینده کشور است. بنابر این شایسته است از این عزیزان که در راه اعتلای نظام و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی دریغ نورزیده و مسیر امنیت پایدار و دستیابی به اقتدار ایران سرافراز را برای نسل‌های بعد هموار کرده‌اند، به نیکی یاد کنیم و راه پرافتخارشان را ادامه دهیم.
عزت، سربلندی و دوام موفقیت خانواده‌های بزرگ، مومن و مخلص و نیز اعضای وابسته ارتش جمهوری اسلامی ایران را در ظل توجهات و عنایات حضرت ولی عصر (عج) تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند منان خواستارم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی